שינוי תודעה כגורם לריפוי ויצירת מציאות

"אני טיפוס סגור"
"איזה יום קשה הולך להיות היום"
"אני כל הזמן עייפה"
"אני סובל ממיגרנות"
"גברים הם חארות/ אנוכיים/בוגדניים"
"נשים הן חארות/ אנוכיות/ בוגדניות"
"אין מצב שאני אקבל מתנה בחג האהבה"
"הילדים שלי לא עוזרים לי"
"אנשים הם אינטרסנטיים"
"אני שמן"
"אני לא עושה מספיק ספורט"
"החיים זה עבודה, עבודה, עבודה"
 

אם סירי תתחיל לאסוף אינפורמציה למטרות ריפוי תודעה במקום ריפוי/ד כיסי חברות פרסום, נקבל המוןןןן מידע לגבי הבאגים שמתרוצצים אצלנו בתודעה וקובעים איך יראה היום שלנו, מערכות היחסים שלנו, הפגישה הבאה שלנו, מצב הרוח שלנו, המצב הפיסי שלנו.

 

ברור שהמחשבות והאמירות שלנו משפיעות על מצב הרוח שלנו. אם אני חושבת שהולך להיות לי יום קשה, אני אוטומטית מתעייפת, מתבאסת, האנרגיה שלי יורדת ובמקום להיות בתדר של שמחה וציפיה אני במצב של קושי, אולי אפילו מרמור, וזה עוד לפני שהתחיל היום. אבל מה אם המחשבה הזו, או האמירה הזו שיצאה לי מהפה בבוקר לא רק משפיעה על המצב הרגשי שלי אלא ממש משנה את מהלך היום שלי?

רבות דובר על כך שהמחשבות והאמונות שלנו יוצרים את המציאות שלנו . אם זו הפעם הראשונה שאתם שומעים על זה, לכו לקרוא את 'כוחו של התת מודע', או את ביירון קייטי ב'לאהוב את מה שיש', או אם אתם מתחברים יותר לפיסיקה קוואנטית ולאיינשטיין צפו בסרט שצירפתי לכם פה למטה. אם אתם מתחברים יותר לרוחניות יהודית, לכו לתורות החסידיות. זה לא באמת משנה, כולם מדברים על אותו הדבר במילים אחרות.

אחרי שהורדנו את זה מהשולחן, תחזרו בבקשה לקרוא את המשפטים בראש הדף, מתוך נקודת הנחה שכל משפט שיוצא לי מהפה הוא בגדר פקודה מהפה אל היקום. 

אוקיי.
פחות נעים, אה?
מה יקרה אם יום אחד, רק יום אחד, תשנו את השיח שלכם עם העולם. כל אמירה שאיננה חיובית, שלא מקדמת אותי, שלא שמה אותי במקום בו אני רוצה להיות, יוצאת מהמשוואה ומתוקנת מיד לאמירה מקדמת, חיובית, בזמן הווה. או, לפחות, שימו בסוף האמירה סימן שאלה.
"אני טיפוס סגור"  ?
"הולך להיות לי יום קשה הולך להיות היום"  ?
"אני כל הזמן עייפה"  ?
"אני שמן"  ?

אני יודעת איך, מתי, ואת מי לשתף בחיים שלי.                                    פעם זה היה:        "אני טיפוס סגור"
היום שלי מתנהל בהרמוניה, בזרימה ובשמחה                                     פעם זה היה:          "איזה יום קשה הולך להיות היום"

אני אנרגטית ומחוברת לעצמי. יודעת מתי לנוח                                     פעם זה היה:          "אני כל הזמן עייפה"

כרגע אני מרגיש בריא, משמע אני בריא                                              פעם זה היה:           "אני סובל ממיגרנות"

 יש גברים נפלאים, נאמנים וטובים בעולם שלי                                     פעם זה היה:           "גברים הם חארות/ אנוכיים/בוגדניים"

 יש נשים נפלאות, נאמנות וטובות בעולם שלי                                              פעם זה היה:           "נשים הן חארות/ אנוכיות/ בוגדניות"

"הילדים שלי אוהבים אותי ושמחים לתת לי יד בעת הצורך"                   פעם זה היה:            "הילדים שלי לא עוזרים לי"

"אני פוגש אנשים טובים, נדיבים ושמחים                                            פעם זה היה:            "אנשים הם אינטרסנטיים"

אני שמח בגוף הבריא והיפה שלי                                                       פעם זה היה:            "אני שמן"

אני עושה עכשיו מה שאני יכול כדי לקדם את הבריאות הפיסית שלי        פעם זה היה:             "אני לא עושה מספיק ספורט"

החיים הם הנאה, כיף, גילוי                                                             פעם זה היה:           "החיים זה עבודה, עבודה, עבודה"

 

 

 

במה אני בוחרת למלא את התודעה שלי, את המחשבה שלי, את החיים שלי?
אם יש סיכוי קטן שהאמירות שלי והמחשבות שלי משפיעות על החיים שלי, מה תהיה הבחירה שלי?

אני כבר עשיתי את הניסוי הזה על עצמי, ושרדתי לספר שהוא שינה את חיי בכל מישור אפשרי. האנשים שאני פוגשת יום יום בקליניקה שלי מוצאים את דפוסי החשיבה והדפוסים הרגשיים שמפריעים להם להיות בריאים, שמחים, לנהל מערכות יחסים טובות ולהגשים את עצמם. 
לפעמים מספיק לזהות מחשבה כזו והנה היא כבר מתנדפת לה מבעד לחלון. לפעמים היא מבקשת התבוננות, חקירה, ריפוי. 
זה ריפוי תודעה. תהליך כל כך מופלא שיכול לרפא את הגוף, הנפש והרוח. 

  

הוסף תגובה חדשה

תגובות