טיפול טבעי בתולעים

טיפול טבעי בתולעים

מאמר זה אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי

התולעים הן בעיה נפוצה מאוד, מדבקת מאוד ובעיקר, נוטה להיות בעיה שקל לפספס אותה.

פעמים רבות התולעים לא מאותרות בבדיקות צואה, וגם בבדיקה ויזואלית לא תמיד נבחין בתולעים החמקמקות. כך קורה, שילדים רבים סובלים מתולעים לא מאובחנות.

התולעים  יכולות להתקיים ללא סימנים כלל, אך לרוב הן  גורמות לגירוד ודגדוג מציקים מאוד בפי הטבעת (וגם בפות אצל בנות). הגירוד יכול להיות בשעות היום אך גם ובעיקר בלילה, אז התולעים יוצאות להטיל את ביציהן. הרבה פעמים סימן לתולעים הוא גירוד וחיטוט באף.

התולעים עלולות לגרום לסיוטי לילה, שינה לא טובה, אנמיה (כיוון שהתולעים ניזונות מחמרי ההזנה שלנו), כאבי בטן ומיחושי בטן. 
התולעים מדבקות מאוד! ביצי התולעים (שמגיעות מהטוסיק אל הידיים) מוצאות את דרכן לכל משטח בו נוגע הילד: בגדים, מצעים, ספה, שטיח, משחקים, ספרים, וכמובן כלי אוכל ושתיה.

גורמים להידבקות בתולעים:
בפגישה נאבחן את הגורמים להישנות הבעיה.
* דפוסים רגשיים והתנהגותיים שקשורים לגבולות- אצל הילד או אצל אחד מהוריו. חוסר יכולת לומר לא, לעמוד על שלי, נטיה לאפשר לאנשים 'לנצל' אותי, תחושה שאנשים 'שואבים' אותי. הדפוסים האלה ועוד קשורים מאוד לנטיה להידבק בתולעים, אצל אותו אדם או אצל ילדיו. בטיפול אנחנו נברר את הימצאות הדפוסים האלה ובאמצעות עבודה רגשית ועבודת תודעה נלמד כיצד לשחרר דפוסים אלה כדי לערוך שינוי כולל ברמת התודעה, המחשבה, ומשם- בחיי היומיום.

*הדבקות חוזרות- לעתים כתוצאה מהרגלי הגיינה לא נכונים או כתוצאה מסביבה עתירת תולעים. החשוב ביותר הוא חינוך הילד לרחיצת ידיים וללמד אותו לא להכניס ידיים לא נקיות לפה. 
* תזונה לא מתאימה מעודדת את שגשוג התולעים.
* מערכת חיסון חלשה- בתולעים חוזרות שלא מצליחים להיפטר מהן. בטיפול נטורופתי ניתן לחזק את מערכת החיסון.
* חולשה של מערכת העיכול- שלשולים, תת עיכוליות וכד'- בטיפול נטורופתי ניתן ללאבחן ולטפל בכך. 
ליחה בגוף. גם כאן טיפול נטורופתי יעזור מאוד.

כאשר יש תולעים חוזרות, עלינו להתייחס לפן הרגשי- אנרגטי של ההידבקות בתולעים על מנת לטפל בשורש הבעיה. לפרטים נוספים קראו: פגישת יעוץ


​כאשר נדבקים- טיפול:
הטיפול יתבצע אצל כל בני הבית. גם אם אין סימפטומים אין זה אומר שלא היתה הדבקה. במידה ויש חיות מחמד יש לטפל גם בהן (בטיפול וטרינרי).

*מריחת קרם טבעי לטיפול בתולעים (נמכר למטופלים בלבד לאחר אבחנה מסודרת) שקוטל את התולעים ומונע מהן להטיל ביצים- במשך שבועיים בוקר וערב (בכל מקרה בבוקר מומלץ לרחוץ את הטוסיק עם סבון) בשילוב עם טיפול פומי - נטילת צמחים קוטלי תולעים בבליעה (בהתאמה אישית בלבד במסגרת פגישת יעוץ), ובמקרה הצורך יותאמו תוספים טבעיים המחזקים את הגוף.
 
* אני לא ממליצה על החדרת שיני שום לישבן. מה שקורה עם השום, הוא שהוא יוצר לאט לאט כמו כוויה בפי הטבעת. מסתבר שככה חיילים נהגו להוציא גימלים בצבא- על ידי השארת שן שום על העור לכמה שעות- מה שיוצר כוויה. נסו קודם על עצמכם, למשך שבוע, לפני שתחליטו אם אתם עושים את זה לילד.


*אכילת חופן גרעיני דלעת כל בוקר על קיבה ריקה- לא קוטלת את התולעים אך טובה למניעה.


טיפלתם? עכשיו כדאי למנוע את ההידבקות:

* יש לגזוז היטב ציפורניים
* יש ללמד את הילדים לרחוץ היטב את הידיים (עם דגש מתחת לציפורניים) בסבון אחרי ביקור בשירותים (גם לפיפי! מספיק המגע באסלה כדי להידבק).
* יש להקפיד על רחצת הידיים היטב היטב בסבון מיד לפני הארוחה.
* להקפיד על החלפת מגבות ידיים בתדירות גבוהה. (בגני ילדים מומלץ מגבת אישית או מגבות נייר חד פעמיות)
* כאשר מתנגבים אחרי המקלחת, לנגב את הישבן במגבת קטנטנה נפרדת שמוחלפת מדי יום ומכובסת בהרתחה או בנייר טואלט.
* יש לכבס את התחתונים והמגבות בהרתחה, באופן קבוע.
*חשוב מאוד מאוד: ללמד את הילדים שאם הם נוגעים בטוסיק או בפות יש לרחוץ ידיים בסבון לאחר מכן. ילדים רבים נוהגים לגרד או לגעת וכך ביצי התולעים מועברים לכל דבר בו הם נוגעים.
*נטילת ידיים- הרגל חשוב מאוד לרחוץ ידיים בסבון היטב לפני האוכל.
*אכילת שום חי- בסלט, בעגבניה מגורדת, וכדומה. 

* בגני ילדים חשוב מאוד שהצוות יקפיד בעצמו על רחיצת ידיים לפני טיפול במזון ולאחר ביקור בשירותים. 

המלצות אלה נכונות לא רק לתקופה בה סובלים מתולעים אלא כדרך קבע למניעה של הצרה.

 

הוסף תגובה חדשה

תגובות (45)

שלום יש לי תולעים. כדאי לי להפסיק לאכול מתוק אפילו אם זה תמרים ודבש? אני לא אוכלת סוכר לבן רק מתוק מפירות וירקות.

תופעה חוזרת אצל ילד בן שלוש של תולעים. גרוד נוראי בטוסיק

מעוניינת במשחה תולי לבתי הסובלת מתולעים.

סובלת מתולעים. חייבת לטפל בזה דחוף.

שלום,האם המישחה מתאימה גם לתינוק בן 5.5 חודשים?
יש סיכוי שנדבק מאחותו

תודה!

כיצד ניתן לטפל בתופעת תולעים במבוגרים הנדבקים כנראה אחד מהשני.
מה יכול לגרום לתופעת התולעים לחזור ולהישנות? על אף שמירה על היגיינה טובה?

שלום.. רציתי להזמין נרות נגד תולעים ואני
לא מוצאת איפה ניתן לרכוש ? ראיתי
שהיה לך בחנות באתר

אשמח לשמוע לגבי המשחה שלכם שאתם ממליצים

שלום לך עינבל כן אני רואה שכולם כותבים לך את העניין הזה של תולעים בפי הטבעת ושהמשחה עוזרת להם שאלתי אם המשחה מתאימה גם לפות לילדה בת 4 וחצי שסובלת כמעעט רק שמה חוזר ושונה מדי שבוע או שבועים

התולעים יוצאות מפי הטבעת ומגיעות אל הפות, לכן מריחה על פי הטבעת יכולה לעזור לבעיה. 
בברכה,
ענבל נתן בר
נטורופתית

שלום הבן שלי בן 5 כבר 3 שנים סובל מתולעים מתחילים טיפול ואחרי חודש שוב חוזר וככה הלאה כל חודש אין לי כוח כבר לזה..לעומת זאת גם לבת שלי יש אבל בתדירות הרבה יותר נמוכה ומה גם שאצלה רק פותחת את הטוסיק ובץהם יוצאות בתרועות. חייבת את עזרתכם אם בני ממש מתוסכלת

הי שני את מוזמנת לפנות אלינו ונשמח לעזור לגבי התולעים 08-8597005

היי
יש לי תולעים כבר שלוש שנים שעושות גרד
בפי הטבעת כל הזמן ואני לא יכולה לישון בכלל:(
יש טיפול חוץ מתזונה? יש משהו שהורג תולעים?
זה דחוף תודה.

הי, בהחלט ניתן לטפל בתולעים ולקטול אותם באופן טבעי. מוזמן ליצור עמנו קשר 08-8597005
 

אני חודש אחרי לידה אתמול הרגשתי קצת גרד וצריבה בפי הטבעת וכן אני סובלת מגאזים במשך כל היום והיום לחרדתי! ראיתי תולעת לבנה דקה בפות וגרד כשהייתי בשירותים פשוט צמרמורת!! ממש נגעלתי!! מה עלי לעשות? היום יום שישי ואני לא מסוגלת לחכות ליום ראשון!! בבקשה תחזרי אליי מהר! 052-------- תודה רבה!!

הבן שלי בן שנה וארבעה חודשים, סובל מתולעים.
מה אפשר לעשות?

הי חני, את מוזמנת ליצור איתנו קשר 08-8597005, 058-7117009

הילדה שלי סובלת מתולעים כמעט 3 שנים ברצף!!! כל חודשים זה חוזר היא לוקחת ורמקס ואז יש שקט עד הפעם הבא....אפילו ניסינו תרופה מיוחדת מחו"ל ושוב חזרו. האם התרופות יכולות לפתור לי את זה לתמיד? אני לא יודעת אם חשוב לציין אבל היא לא אוכלת שום פירות או ירקות חוץ מתפוח אדמה.....אשמח לתשובה מהירה!

הבת שלי נדבקה בגן בתולעים, כל חודשיים אותו דבר. הרופא רושם כל פעם ורמוקס וזה חוזר. קנינו את הצמחים והקרם שלכם, בתוך 4 ימים היתה הפחתה משמעותית בכמות התולעים והילדה הפסיקה להתעורר בלילה בצרחות. לקחנו את הטיפול המלא ומאז התולעים לא חזרו. אנחנו ממשיכים להשתמש בקרם למניעה וכבר שלושה חודשים של שקט! תודה רבה על הפתרון ועל עזרתכם הרבה.
אלינה

סובלת מהדבקות חוזרת ונשנית של תולעים
דואגת מאד לניקיון וכו אמנם העבודה בביהס כנראה לא פוסחת עליי. אני מניקה בת חמישה חודשים וזקוקה לטיפול מיידי ומניעה. אתן טלפון במייל צרו קשר

היי, אני בת 19, וכבר חודשיים יש לי גירוד בתחת ובפות, ורק לפני כחצי חודש גילינו על כך. אני הייתי בחוץ יום אחד ונדמה לי שנגעתי ברצפה ואז אחרי נגעתי בפה בטעות.. ואני נורא סובלת מהגירודים האלה, ואני ניסיתי טיפול בכדורים מרופאת משפחה, וזה עדיין לא עבר, אני אוכלת 3 שום ביום, מכבסת מצעים, מגבות ובגדים ב60 מעלות ומגהצת כל יום, עם שטיפת ידיים 5 פעמים, אוכלת מעדן bio עם חיידק ידידותי, ושמה קרם להחתלה(כבר לא עוזר לגירוד) ושוטפת כל ערב עם סבון אינטימי. בבקשה תתקשרו אליי בהקדם אני סטודנטית וזה מפריע לי ביום יום, בתפקוד היומי ובמצב הרוח..
מחכה לתשובה/שיחה

דניאלה יקרה לא השארת טלפון, מוזמנת ליצור עמנו קשר  08-8597005

שלום אני סובלת מתולעים הרבה זמן וניסיתי הכל התרופות לא עוזרות לי איזה טיפול יש לך ?
אשמח לקבל תשובה ממך

  1. הי חן, יש לנו מוצרים לטיפול בתולעים ויש גם טיפול נטורופתי במקרה של תולעים חוזרות. את מוזמנת להציץ כאן בחנות המקוונת שלנו שם ניתן לרכוש מוצרים לטיפול בתולעים , וכמובן להתקשר אלינו כדי לשמוע עוד על הטיפול 08-8597005

    בברכה, 
    צוות הקליניקה

תולעים בקיבה מה הטיפול ואורך זמן הטיפול

מוזמנת להתקשר אלינו לקבלת פרטים 08-8597005, 058-7117009

הצילו מצאתי אצלי תולעים אני בת 32 תחזרו אלי

איפה אפשר לקנות תרופות באיזור תא?

אנחנו שולחים את מוצרי המרפא הטבעיים שלנו לכל הארץ עם שליח או בדואר. 

אני רוצה להודות לך ענבל! אחרי שנים של הדבקות חוזרות בלי הפסקה של תולעים. נפתרה הבעיה. הגענו וקיבלנו יעוץ תזונתי וצמחים לטיפול וגם למניעה בהמשך. לא האמנתי שזה יפתר כך כך מהר. היום כבר 3 חודשים אחרי ולא היתה הדבקה. כולנו מודים לך ולצוות המקסים.

דפי מאוד מאוד משמח שנפטרתם מהתולעים! שמחנו מאוד לעזור.

צוות הקליניקה

סובלת מתולעים חוזרים בעיות כל לילה לילדה בת 4.5

הגרעינים של המלפפון שהם רטובים עם טיפה לימון על בטן ריקה מעלים את התולעים במהירות

בעייתתולעים קשה. עם לילות לא קלים

היינו אצל ענבל בעלי ואני עם הילדה, שהיו לה תולעים. ממש תינוקת לא אפשר היה להביא לה תרופות אז חיפשנו דרך טיבעית להרוג את התולעים. ענבל נתנה לנו צמחים לשתות לכל בני הבית אפילו לחמי וחמותי שגרים איתנו. כבר אחרי יום ראינו אצל הילדה תולעים מתות בצ ואה והיא היתה רגועה הפסיקה לגרד.

הי ליאת לא השארת פרטים. את מוזמנת להתקשר לקליניקה, 08-8597005 ונשמח לעזור עם פתרון לבעיית התולעים.

בני בן ה 4.5 סובל מתולעים כבר יותר משנה. כל חודשיים בדיוק הם חוזרות . הורמוקס נותן טיפול מיידי אבל לא מונע הדבקות חוזרות . הילד מתפתל מכאבים ואני כבר מיואשת . אציין שמקפידים מאוד בכל עניין ההגיינה , וכעת גם הפחתנו משמעותית את כל המתוקים ודברי חלב. אשמח לשמוע אם יש פתרון על בסיס טבעי נגד התולעים . אבקש לחזור אלי. אתי 0526-527125