טיפול טבעי בדלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי בדלקות בדרכי השתן

 דלקות וצריבה בדרכי השתן, שפוגעות בעיקר בנשים, יכולות להיות תופעה מציקה שפוגעת באיכות החיים.

טיפול טבעי מועיל מאוד לבעיה, עד כדי פתרון של דלקות כרוניות בדרכי השתן שמופיעות במשך שנים ארוכות.
 

סימנים
צריבה /שריפה בעת מתן שתן

לעתים דימום בשתן

שתן בעל צבע עכור

כאבים בבטן /גב תחתון

תכיפות ודחיפות במתן שתן, תחושה שאין ריקון מלא של השלפוחית

 

בבדיקת שתן ימצאו לרוב כדוריות דם לבנות, ולעתים גם נוכחות חיידקית.

דלקות בדרכי השתן עלולות להסתבך לדלקת כליה- מצב מסוכן שאנו רוצים להימנע ממנו.
ניתן ורצוי לטפל באופן טבעי גם במקרה שכבר התחלת נטילת אנטיביוטיקה!

 

גורמים

זיהום חיידקי

אלרגיה (יכולה לגרום לצריבה אך לא תהיה נוכחות חיידק בשתן)

 

זיהום חיידקי יכול להיגרם מהיגיינה לקויה, קיום יחסי מין, ניגוב מאחור ללפנים בשירותים, שימוש בבית שימוש לא נקי, ועוד.
אלרגיה יכולה להיגרם ממגוון חומרים, ניתן לבדוק זאת לעומק בטיפול.

 

הטיפול הרפואי- מערבי הוא באנטיביוטיקה וסדורל (משככת כאב).

 

הטיפול בקליניקה
למה אני סובלת מדלקות בדרכי השתן?
בראש ובראשונה- מציאת הגורם לדלקות בדרכי השתן: כאשר יש נטיה לדלקות בדרכי השתן עלינו לבדוק מדוע יש חולשה באזור זה, ולמה אותה אישה סובלת מדלקות כאשר אישה אחרת יכולה לקיים יחסים או להשתמש בשירותים לא סטריליים בלי להידבק בחיידק. בקליניקה נערוך תשאול ובירור שיסייע לנו להבין את הגורמים לבעיה.

"הרופא אמר לי שעלי לקחת אנטיביוטיקה באופן קבוע למניעה ואין פתרון לבעיה"
נתקלתי במטופלות רבות שסבלו שנים רבות מדלקות ללא מענה מהרפואה המערבית, ובקליניקה הצלחנו למצוא ולטפל בגורם לבעיה. (מכתבי מטופלים)

טיפול תזונתי 
לתפריט יש משקל רב בטיפול ומניעה של דלקות בדרכי השתן. מזונות מסויימים מעלים את הסיכוי ומחמירים דלקת בדרכי השתן, ומזונות אחרים מסייעים לטפל בבעיה. בקליניקה אנו מתאימים את המזונות לכל מטופלת, ליצירת תפריט הגיוני שמסתדר עם אורח החיים של המטופלת.

 

תוספי תזונה

התאמת תוספי תזונה ספיציפיים לטיפול בדלקת כאשר יש דלקת אקוטית, ולאחר שהדלקת חולפת, התאמת תוספים שמונעים את הישנות הדלקת.

 

צמחי מרפא לדלקות בדרכי השתן

כאשר יש דלקות כרוניות בדרכי השתן, או בזמן דלקת אקוטית, נתאים למטופלת פורמולת צמחים שתקטול את החיידק (בדומה לאנטיביוטיקה) ותפריע לו להשתרש בדרכי השתן, וכן נשתמש בצמחים שמחזקים את טונוס אברי השתן, מחזקים את העמידות שלהם כדי למנוע הישנות חוזרת של הדלקות.

 

טיפול רגשי ומניעתי
מציאת הגורמים הרגשיים לבעיה, וטיפול באמצעים מגוונים העומדים לרשותנו בקליניקה-

כמו דמיון מודרך, טיפול באמנות, פרחי באך והילינג.

רפלקסולוגיה לטיפול בדלקות בדרכי השתן- חיזוק המערכת, כאשר היא נמצאת בחולשה על מנת לאזן אותה ולשפר את העמידות של מערכת השתן.

 

דלקות בדרכי השתן יוצרות מצב אשר פוגע באורח החיים ומפריע להתנהלות היומיומית, עקב הכאבים, הצריבה והתכיפות במתן שתן.

חשוב לדעת כי ניתן לטפל בדלקות בדרכי השתן בצורה טבעית ולהביא לריפוי, באמצעים פשוטים יחסית.

 

 

תגיות ראשיות: 

הוסף תגובה חדשה

תגובות

הגעתי לענבל אחרי שלוש שנים של דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן, בממוצע אחת לחודש- חושד וחצי. לרופאים לא היה פתרון למרות כל בירור אפשרי. שמעתי על ענבל והחלטתי להגיע. הייתי צריכה לחכות חודשיים לתור אבל למזלי בגלל הדחיפות הסכימו לקבל אותי אחרי השעות.
אני בטיפול אצל ענבל כבר ארבעה וחצי חודשים, לא היתה לי דלקת אחת מאז. פעם אחת היתה התחלה של שריפה ומיד לקחתי את הצמחים שענבל נתנה לי, וזה עבר תוך כמה שעות. זאת לאחר שנים של נטילת אנטיביוטיקה בלתי פוסקת כמעט וסבל נוראי. הטיפול הוא גם בתזונה (לא דרמטי כמו שחשבתי), וגם בצמחים, וגם בשיחה שגרמה לי להבין את המצב שהביא אותי לסבול מהדלקות. אני כותבת כי אני רוצה שבנות ידעו שיש פתרון טבעי לדלקות בדרכי שתן, במקום אנטיביוטיקה, ושהרופאים לא ממש מדברים על זה.

סובלת מצריבה במתן שתן ללא כל זיהוי לחיידק בבדיקות חוזרות ונשנות של תרבית הסבל נמשך כשנתיים וטרם עבר מטופלת בתל השומר ורוצה לבדוק את הצד האלטרנטיבי לכך

יש לנו ניסיון של שנים ארוכות בטיפול טבעי בדלקות חוזרות בדרכי השתן. את מוזמנת להתקשר אלינו לקליניקה ונשמח לעזור.
08-8597005

אני בת 22 ומזה שנתיים יש לי בן זוג קבוע. מאז שהתחלתי לקיים יחסי מין עימו (לפני שנתיים) יש לי דלקת בדרכי השתן חוזרת כל כמה חודשים..יש לציין כי הוא הראשון שלי ולפניו לא סבלתי מעולם מדלקות בשתן..
כל פעם כשיש דלקת אני הולכת לרופא מקבלת אנטיביוטיקה וסדורל וזה אכן עוזר אך כחודשיים אחרי, שוב חוזרת הדלקת.
אני שומרת על הייגינה כל הזמן ובמיוחד לאחר יחסים.
רציתי לדעת האם ישנה אפשרות שבן זוגי הוא הגורם לדלקות? והאם יש איזשהן בדיקות שכדי שהוא יעבור על מנת לשלול אפשרות כזו..
תודה

הי שני, כמובן שלא ניתן לענות על השאלה ללא אבחון מעמיק. מומלץ לך ולבן זוגך להיבדק אצל רופא כדי לשלול מחלות מין וזיהומים שונים, ולאחר מכן להגיע אל הקליניקה (את) על מנת לבדוק לעומק את הגורם- זה יכול להיות חולשה של דרכי השתן שמתבטאת בדלקות עם קיום יחסים, והגורמים שונים ומגוונים- רגשי, תזונתי, התנהגותי וכו'. אנו מתמחים בקליניקה בטיפול טבעי בדלקות חוזרות בדרכי השתן ונשמח לעזור גם לך.
08-8597005

דלקת חוזרת ונשנית בדרכי השתן

היי אני בת 22 ולאחרונה בחיי התחלתי לקיים יחסי מין עם בן זוגי מאז אני סובלת כרונית מדלקת בשתן כל כמה זמן לאחר שאף פעם לא חוויתי דלקת בשתן כל פעם שאני מקיימת יחסי מין אני שוטפת את עצמי ואת הפוט טוב טוב .. אני לא רוצה להפסיק לקיים יחסים לצמיתות מה עושים במקרה כזה? כל דלקת אני מקבלת מהרופא את הכדורים האדומים והאנטיביוטיקה וזה עוזר לכמה זמן ושוב חוזר :(

עמרי יקרה נשמח לעזור. את מוזמנת לקבוע תור בקליניקה על מנת שנוכל למצוא את שורש הבעיה ולטפל בה אחת ולתמיד ללא אנטיביוטיקות, וכמובן למנוע חזרה של דלקות. 

אני מטופלת של ענבל נתן בר כבר כמה שנים, זה התחיל בגלל דלקות כרוניות בדרכי השתן שכבר שכחתי מה זה (אפילו בשני הריונות שהיו לי מאז לא היתה דלקת אחת) ומאז כל בעיה שיש אצלי או אצל הילדים או המשפחה המורחבת אנחנו טסים לענבל. יש לה ידע מטורף וניסיון של הרבה שנים למרות שהיא נראית כמו ילדה בת שש עשרה. אמפתיה והבנה והקשבה שמסדרת לך תובנות לחיים.
אין לי בכלל דרך להתחיל לתאר את כל הדברים שהיא עזרה לי בהם.

ענבל היקרה, במשך עשר שנים לפחות סבלתי מדלקות חוזרות בדרכי השתן. דלקות מכאיבות מאוד, מתסכלות, ששיבשו שוב ושוב את מהלך חיי הרגיל, ולעיתים הסתבכו עד כדי אישפוז. המצב נעשה בלתי נסבל. לא הזנחתי ולא התעצלתי, ניסיתי לטפל באמצעות הדרכים המקובלות: פגשתי רופאים מומחים, גניקולוגים, אורולוגים, נערכו צילומים ובדיקות פולשניות - שום דבר לא עזר. התשובה היחידה שהיתה לרופאים בשבילי היא "אנטיביוטיקה". לאחר ביקור מתסכל במיוחד אצל גניקולוגית מומחית בעלת שם שאמרה ש"המערכת שלי חלשה" ושאין מה לעשות חוץ מלקחת אנטיביוטיקה מונעת יום יום (רעיון מזעזע בעיני) - מאסתי סופית ברפואה הקונבנציונלית והגעתי אליך. הבעיה שלי היתה ספציפית מאוד - לכן ציפיתי שתרשמי לי איזה תוסף תזונה פלאי ותשלחי אותי הביתה, אבל כבר בפגישה הראשונה הבהרת לי היטב שזה לא עובד ככה. שיטת הטיפול המקיפה, הראיה ההוליסטית שלך, תשומת הלב לפרטים הקטנים, התבונה הרבה והניסיון - הראו לי צדדים חדשים בעצמי וגרמו לי להבין את שורשי הבעיה ומה ניתן לעשות בדרך לפיתרון. לא רק תזונה נכונה וצמחי מרפא (שהיו מצויינים ולימדו אותי לשמור על הגוף שלי ולהקשיב לו), אלא עוד המון המון דברים קטנים ששווים זהב. עצות, אוזן קשבת, ולפעמים עקשנות - כל אלה תרמו להבראה והפכו אותי לאדם מודע יותר, שלם יותר, והכי חשוב - אין יותר דלקות! המון המון תודה, ובהצלחה בהמשך, חן
אחרי שעברתי דיקורים ורופאים הגעתי לקליניקה הביתית של ענבל, שקיבלה אותי בהבנה ובמקצועיות מרשימות. ישר שאלה אותי שאלות רלוונטיות, גילתה את מקור הבעיה שהיה משולב בין תזונה לא מתאימה (מסתבר שהיו מזונות שגרמו לי לדלקות) בשילוב עם החולשה באזור דרכי השתן. אני מאושרת שסוף סוף פתרתי דלקות כרוניות שלא עזר שום דבר! קיבלתי את הטיפול התזונתי והתוספים ואת הרפלקסולוגיה, תוך חודש הגעתי למצב שיכולתי לצאת לחופשה וללכת לשחות בלי לפחד שהנה תהיה לי דלקת. מאז, יותר משנה לא הרגשתי אפילו קצה של דלקת.
יש לי בעיה עם השתן וזה נורא כואב לי אני עושה על כמה שניות רצה לשירותים ויוצא מעט מאוד ובסוף כשאני מסיימת יש צריבה נורא כואבת ולפעמים יוצא טיפה דם אני שותה לימון סחוט אמרו לי שזה עוזר בהתחלה טיפה עזר לי אני לא יודעת מה לעשות יש לילות שאני פשוט לא נירדמת כי זה מציק לי מה אני עושה עם זה ?

לטפל מיד, את מוזמנת ליצור קשר ולהגיע לקליניקה או ללכת מיד לרופא. לא לדחות ולא להזניח- הדלקת עלולה לעלות לכליות.

בכל פעם שיש לי שתן כואב לי מאוד בעת מתן השתן יש לי צריבה נוראית ולקראת סוף השתן יש לי דימום מאוד רציני לא טיפה או שתיים ממש הנייר מלא בדם למרות שאני עושה פיפי אני מרגישה שיש לי עוד תודה

פני לרופא. יכול להיות שזה דימום וגינלי (אולי וסת?) או רקטאלי שמלווה בדלקת בדרכי השתן. רפואה שלמה.

הטיפול אצל עינבל עזר לי להיפתר מדלקות קשות שהיו כמה פעמים בשנה. סבל נוראי שאי אפשר לתאר ואנטיביוטיקות בלי סוף. כל החמוציות ששתיתי וכל הטיפולים לא עבדו והרופאים אמרו שיש לי פגם מבני ואין שום פיתרון לבעיה שלי!! עם הטיפול אצל עינבל שכלל גם צמחים ותזונה ושיחות שגרמו להבין את הגורמים הריגשיים לבעיה.... כבר 5 חודשים טפו טפו טפו לא היתה דלקת. אני מברכת את עינבל ואת עצמי שמצאתי אותה. למרות שהיא כל הזמן אומרת שזה כוחות הריפוי של הגוף שלי בלי ההכוונה שלה הייתי בסבל נורא ואיום.