מודעות דרך אומנות

מודעות דרך אומנות

במהלך הפגישות אני משתמשת פעמים רבות בכלי האמנות- ציור, קלפי משחק, מנדלות ועוד. השימוש באמנות בטיפול נהדר לא רק לילדים, והוא משמש כשביל בטוח אל התת מודע שלנו. בציור אנו פורקים את המתח והכאבים שלנו, ומשאירים חלק נכבד מהם על הדף. 

במחקרים קליניים רבים נמצא כי ציור של מנדלות מסייע לבעיות קשב וריכוז, על ידי העלאת הריכוז בשעות שלאחר ציור המנדלה. בבתי ספר בהם פתחו את הבוקר בציור מנדלות נמצאה ירידה משמעותית במקרי האלימות. 
השימוש בצבעים, צורות וסמלים מלמד אותנו רבות על הצרכים הרגשיים, הפיסיים והנפשיים שלנו בזמן הציור, כמו גם על קשיים בהווה ובעבר, אפילו מתקופת העוברות.

הרחבת הדעת בנושא

סלט ירוק
כל אחד יודע להכין סלט ירוק- מה הבעיה? שוטפים כמה עלי בייבי, קצת חסות. אבל כדי שהוא יהיה טעים, אנחנו צריכים את הנשק הסודי- רוטב מושלם.
10 טיפים מנצחים לאכילה נכונה בחגים ואירועים
עוד ארוחת חג ועוד על האש, נראה כאילו לוח השנה היהודי נועד ליצור מלכודת מתוחכמת לאלה המנסים לשמור על תזונה נכונה, ובאופן כללי מטרתו של אותו לוח שנה לפטם, להשמין ולהאביס אותנו. הנה כמה טיפים חשובים וקצרים שיאפשרו לנו לאכול בכיף, לטבעונים ולאוכלי בשר.
רטטוי
זוהי גרסה שלי לרטטוי הצרפתי המקורי, שזמן ההכנה שלו ארוך וכמות השמן עצומה. במתכון הזה יש רק לחתוך את הירקות ולזרוק לסיר. מתאים גם לתינוקות, אם נמנעים מחצילים.