מודעות דרך אומנות

מודעות דרך אומנות

במהלך הפגישות אני משתמשת פעמים רבות בכלי האמנות- ציור, קלפי משחק, מנדלות ועוד. השימוש באמנות בטיפול נהדר לא רק לילדים, והוא משמש כשביל בטוח אל התת מודע שלנו. בציור אנו פורקים את המתח והכאבים שלנו, ומשאירים חלק נכבד מהם על הדף. 

במחקרים קליניים רבים נמצא כי ציור של מנדלות מסייע לבעיות קשב וריכוז, על ידי העלאת הריכוז בשעות שלאחר ציור המנדלה. בבתי ספר בהם פתחו את הבוקר בציור מנדלות נמצאה ירידה משמעותית במקרי האלימות. 
השימוש בצבעים, צורות וסמלים מלמד אותנו רבות על הצרכים הרגשיים, הפיסיים והנפשיים שלנו בזמן הציור, כמו גם על קשיים בהווה ובעבר, אפילו מתקופת העוברות.

הרחבת הדעת בנושא

כוסמין
לאחרונה אנו נחשפים ליותר ויותר מוצרי כוסמין- קמח כוסמין, גרגרי כוסמין, לחם כוסמין, ביסקוויטים ועוגיות מכוסמין. מהו בכלל כוסמין? מה הקשר שלו לחיטה? האם הוא באמת בריא, והאם הוא מכיל גלוטן?
כוסמת לפני הבישול
המתכון הזוכה בתחרות הסטודנטים למתכון הבריא הטעים של 2014- כוסמת עם פלפל אנגלי ובצל. מתכון משובח של אבי לוסקי- סטודנט שלי במגמת נטורופתיה במכללת ספיר
קינואה אדומה לפני הבישול
קינואה לבדה יכולה להיות משעממת עד כדי לא טעימה. תוספת קטנה ליד הופכת אותה לארוחה טעימה, מעניינת וצבעונית. לא בכדי אימצו אותה בכל בתי הקפה...