מחשבות על החיים וריפוי תודעה

ריפוי תודעה

זהו חלק ב' של ריפוי תודעה

עוד בנושא גופנפש

חיים ללא מודעות משולים לשדה שנכבש בו שביל: כשאכנס לשדה, אצעד באותו שביל שצעדתי בו בשבוע שעבר, בשבוע שלפניו, ובזה שלפניו.  אולי פסעו בו לפני דורות על גבי דורות. השביל הזה מוביל אותי פעם אחר פעם אל הבור בו אני מעקמת את רגלי, אך שוב אמשיך לצעוד בו כי זהו המוכר.

אולי פלונית ממשיכה ללכת בשביל הזה כי כך אמרה לה החברה ש'צריך', שראוי. אולי אלמוני ממשיך לפסוע בו כי הוא חושש מהשביל הלא מוכר. אולי חלקנו לא מאמינים בכלל שיש שביל אחר.
האם יש בכלל, בשדה הזה, אפשרויות נוספות?
האם יש אנשים שצועדים וחיים בלי ליפול לבור הזה?
האם יש אנשים שאין להם בעיות בריאות?
האם יש דבר כזה אנשים מאושרים? האם זו לא אגדה?
האם יש דבר כזה זוגיות טוב ואוהבת, אחרי הרבה שנים ביחד?
האם יש אנשים ששמחים ואוהבים באמת את העבודה שלהם?
האם אפשרי עבורי להרוויח כסף ולחיות בשפע? 

אדם המבקש בוננות וחיים מתוך מודעות, שמואס בהתעקמות רגלו, ישאל: האם השביל הזה שאני צועד בו וכואב, בכלל מתאים לי? האם זה רק אוטומט? מה הסיבה שאני ממשיך שוב ושוב ללכת באותו שביל? מה יוצא לי מהכאב הזה ברגל? 
האם אני רוצה לבחור בשביל חדש?

האם באותה דרך חדשה, אני בוחרת ליהנות מריח השיבולים המבשילות בשמש? האם אני רוצה להתרפק עליהן ולנשום את השמיים? האם אני רוצה להרגיש את העולם הזה מתוך הכרת תודה ושמחה? האם אני רוצה לחוש אחדות עם כל מה שיש?

התפתחות תודעתית מובילה אותנו בחיפוש אחר שלום ואחדות של כל הרבדים שלנו. עם הגוף והתחושות שלנו. עם המחשבות, עם הרגשות, עם מה שקורה לנו. עם מה שקרה לנו. עם הטראומות שלנו כיחידים וקולקטיב. עם החינוך שקיבלנו. עם הדימוי העצמי שלנו, עם כל מה שסיפרנו לעצמנו על עצמנו. 

ריפוי עמוק שמהותו אהבה. 

עבודת מודעות מופלאה שמהותה פגישה של המהות האמיתית שאני. למידת הדרך האישית של כל אחת ואחד לאותה אחדות. בריאת מציאות החיים שלי מתוך בחירה אמיתית. 

הוסף תגובה חדשה