אבחון וטיפול טבעי באלרגיות

אלרגיות אבחנה וטיפול טבעי

נזלת שקופה שלא מפסיקה, עיטושים, גירודים באף ובעור, דמע, כאבי ראש, כאבי בטן, שלשולים לא מוסברים- אלה הם רק חלק מהסימפטומים של אלרגיות.
אלרגיה היא תגובת יתר של מערכת החיסון לגורם ניטרלי, שגורמת לגוף להגיב אליו כאילו שהוא אויב. 
האלרגיה יכולה להתבטא במערכת העיכול, במערכת הנשימה, בעור, ובמצבי קיצון אף לסכן חיים.

איך מאבחנים אלרגיה?
בבדיקה קינסיולוגית בקליניקה אנו מאתרים את הגורמים האלרגניים מתוך רשימה של אלפי אלרגנים, הכוללת לא רק אלרגיות למזון אלא גם לחמרי ניקוי, בישום, ריחות, מתכות, בעלי חיים, בדים, ואף אלרגיות לאקלים (חמסין, לחות, קור, חום ורוח). זו הבדיקה המקיפה ביותר שקיימת, כיוון שהיא מקיפה אינסוף אלרגיות ולמעשה מתכתבת באופן ישיר עם הגוף, על מנת לזהות את הגורם לאלרגיה. הבדיקה מתבצעת על ידי בדיקת שריר בקליניקה, בדיקה שאיננה פולשנית ולא מכאיבה ומתאימה אף לתינוקות וילדים.

איך מטפלים באלרגיה?
לאחר שמצאנו את האלרגן, חשוב להבין מהו גורם העומק לאלרגיה. לכל אלרגיה יש הקשרים רגשיים שונים ולכל אדם סיפור משלו. הבנת הגורם העמוק לאלרגיה וטיפול בו באמצעות עבודה רגשית הוא חלק בלתי נפרד ואולי החשוב ביותר בטיפול באלרגיות והשבת הבריאות והאיזון הנכונים לגוף.
ברמה הפיסית אנרגטית נבצע איזון וחיזוק למרידיאנים החסומים ובכך נסייע לגוף ללמוד דפוס התנהלות חדש מול האלרגנים.
 

מה הקשר בין אלרגיה לפן הרגשי?
הגוף בוחר לראות בגורם ניטרלי - אויב. מדוע הגוף בחר באותו גורם כאויב? לעתים זה קורה כשהאדם חווה אירוע טראומטי בעת חשיפה לאלרגן. הגוף שלנו עושה קישור בין כל הנסיבות באותו אירוע, כמו מזג האוויר, ריחות, צבעים ועוד- לאירוע הטראומטי ולכן יזהה אותם כמצביעים על סכנה. אירוע קשה בזמן האביב, למשל, עשוי ליצור אלרגיה עונתית. מקרה של מוות במשפחה שעליו התבשר האדם בזמן שאכל מזון מסויים עשוי להתקשר אצלו עם חוויית הטראומה של הבשורה, וליצור אלרגיה. בטיפול אנו מתחקים אחרי הגורמים לאלרגיה, מודעים ולא מודעים, ובאמצעות טיפול רגשי ואנרגטי מעמיק משחררים את הקשר בין האירוע לאותו אלרגן.

מה בין אלרגיה לאי סבילות?
אי סבילות מאפשרת חשיפה למזון מסויים, וכרוכה בתופעות לוואי אך לא מסכנת חיים ולא מערבת את מערכת החיסון אלא את מערכת העיכול. למשל- שלשולים גזים וכאבי בטן במקרה של אכילת מוצרי חלב, המכונה אי סבילות ללקטוז. במקרה של אי סבילות למזונות יתמקד הטיפול במערכת העיכול, בפן הרגשי ו/ או בפן הפיסי, וחיזוק של המערכת באמצעות תזונה מתאימה לאדם, צמחים ועוד. 

 

 

 

ענבל נתן בר היא נטורופתית המתמחה באיזון גופנפש 

לתיאום פגישה 08-8597005

 

הוסף תגובה חדשה